Rádce

Ve výživě borůvek je velmi důležité železo

Železo (Fe) důležitý prvek ve výživě borůvek

Nedostatek železa se projevuje charakteristickou chlorózou - listy žloutnou a objevuje se zelené žilkování. Hlavní příčinou nedostatku železa bývá příliš vysoké pH v půdě, rostlina není v takovém případě schopna železo správně přijímat. Optimální pH pro pěstování kanadských borůvek je 4,5 - 5,5, některé odrůdy snesou o něco vyšší pH, ale i přesto je dostatečná kyselost půdy základním předpokladem pro úspěšné pěstování. Existuje více způsobů, jak půdu určenou k výsadbě borůvek okyselit - při osazování větších ploch se používá prášková síra (S), která se zhruba rok před výsadbou zapravuje do půdy (takto lze snížit pH např. z 6 na 5 při dávkování 0,1 - 0,3kg/m2). V malopěstitelském měřítku je asi nejlepším řešením použití rašeliny - buď čisté nebo ve směsi s pískem, lesní hrabankou, pilinami apod. Dokyselovat lze i později po výsadbě, ale takový přístup je poměrně pracný, nákladný a často neefektivní. Cytrým řešením je okyselení produktem PeKacid.

Ideální variantou pro doplnění železa je tekuté listové hnojivo od firmy ICL - Agroleaf Liquid IRON. Agroleaf Liquid Iron je vysoce kvalitní tekuté hnojivo určené zejména k prevenci a kontrole nedostatku železa. Jeho složení umožňuje široké použití na všechny typy plodin. Účinek hnojiva ještě zvyšuje použití technologie F3 SurfActive.
 
Co umí technologie F3
 
Lepší pokrytí na listech
Technologie F3 dokáže snížit povrchové napětí jednotlivých kapek postřiku, a proto mohou živiny lépe pokrýt plochu listů. Výsledkem je větší ošetřená plocha listu, a tím pádem i lepší možnost příjmu živin.
 
Lepší přilnavost kapek na povrchu rostlin
Pokud zejména na voskovitých listech postřik s živinami lépe ulpí, méně kapek z listů steče nebo se odrazí. Celkové ztráty jsou tak menší a více živin zůstane na listech.
 
Lepší dostupnost živin pro plodiny
Technologie F3 umožňuje na povrchu listů tvorbu menších živinových usazenin, které se po opětovném smočení reaktivují (např. při vysoké vzdušné vlhkosti). Předejde se tím výparu a listová aplikace tak zajistí výživu na delší dobu.
 
Více o produktu Agroleaf Liquid IRON najdete ZDE

 

Zlobí Vás pH vody, máme řešení.

Pekacid je ideální volbou pro úpravu vysokého ph vody, pro rozpouštění usazenin v závlahových systémech, ale i propláchnutí postřikovače po sezóně.

Zákazník vyzkoušel 0,5 kg Pekacidu na 500 litrů vody a postřikovač se zbavil všech usazenin (tato rada je bez záruky a raději nás kontaktujte)

Tvrdá voda obsahuje vysoký obsah hydrogenuhličitanů a nerozpustné usazeniny, které ucpávají závlahový systém.

Vysoké pH vody také zhoršuje příjem živin rostlinami a významně snižuje účinek použitých pesticidů v tank-mixech

PeKacid pro snížení pH

 

Pro snížení pH závlahové vody či postřiku, přidávejte pravidelně 0,5 kg hnojiva PeKacid na 1 000 l vody.

 

 

PeKacid pro čištění

 

Pro čištění závlahového systému aplikujte 3,5-5 kg produktu PeKacid na 1 000 l vody po dobu 15 minut zavlažování. Dalších 15-20 minut systém proplachujte čistou vodou.

Kapková závlaha s přihnojováním od Netafimu.

Dnes se stává instalace kapkové závlahy spolu s fertigací již standardem. Mnoho pěstitelů ovoce, zeleniny, chmele a jahodářských farem spolu se zavlažováním přidává také živiny. Tento systém umí efektivně přidávat živiny, dle růstové fáze rostlin, automaticky hlídá EC a pH roztoku. Automatický systém Fertikit od izraelské firmy Netafim je profi produktem. Samozřejmostí je filtrace vstupní vody. Více informací na tel. Bohumil Klíma +420 739 998 003

fertikit_ridici_panel

Budování podzemní kapkové závlahy

Pokud počasí přeje, tak nic nebrání položení podzemní závlahy, samozřejmě to není tak jednoduché. Pozemek se musí připravit pro položení hadic a rozvodů. Důležitý je určitě zdroj vody. Přikládáme pár fotografií z realizace této závlahy, pokud by vás zajímalo více podrobností - můžete volat 739 998 003

podzemni_zavlaha

zavlaha_pod_zem

Aktuální doporučení pro hnojení řepky

Hnojení Agroleaf Power - řepka ozimá

podzim fáze 2 - 4 listů

Agroleaf Power High P + Agroleaf Power High K

1 krát dávka 2 + 2 kg/ha

Agroleafpowerhighp-bag

Toto platí pokud Vám řepka vzešla a pokud vzešla, tak si ji nenechat sežrat škůdci - Letošní podzim symbolizuje velký tlak škůdců dřepčíci, pilatky, celá řada housenek předivky, zápředníček, bělásci a dokonce mšice (přenašeč viróz spolu s křísi).

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem